Kontakt

Aktualności

Ten Geniall(n)y Kopernik

Jak połączyć wiedzę o znakomitym astronomie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli? Przepis zna Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu, która zaprasza do udziału ogólnopolskim konkursie „Ten Geniallny Kopernik”.

 

Konkurs jest adresowany zarówno do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych jak i szkół ponadpodstawowych oraz ich nauczycieli. Zadanie, które stoi przed uczestnikami różni się jednak w zależności od kategorii wiekowej.

Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych mają do przygotowania prezentację w Genially na temat „Miasta Mikołaja Kopernika”. I wcale nie chodzi tyko o Toruń, gdzie wybitny astronom się urodził. Warto zgłębić temat, gdzie zdobywał wiedzę, gdzie zamieszkał po ukończeniu studiów, albo gdzie spędził ostatnie lata życia.

Z kolei uczniów szkół ponadpodstawowych organizatorzy zapraszają do podróży w czasie do odwiedzin „W pracowni człowieka renesansu – warsztat Mikołaja Kopernika”. Warto pamiętać że astronomia to tylko jedna z wielu dziedzin, które interesowały Kopernika. Czym jeszcze się pasjonował? Jakimi narzędziami dysponował? To pytanie do Was!

A nauczyciele? Waszym zadaniem jest escape roomu przybliżającego postać Mikołaja Kopernika. Aplikacja Genially nadaje się wprost idealnie do tworzenia pokoju zagadek, dlatego liczymy na to, że taka formuła pobudzi Waszą kreatywność.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone licencjami Master oraz Edu pro od Genially. Szczegółowe informacje, regulamin oraz harmonogram konkursu można znaleźć pod linkiem: https://wmbp.edu.pl/ten-geniallny-kopernik-konkurs/

A jeśli nie znam Genially?

Bez obaw! W marcu i kwietniu odbędą się bezpłatne szkolenia z Genially dla nauczycieli, na których będzie można od podstaw poznać to narzędzie. Szkolenia będą odbywały się online na platformie Google Meet w godzinach popołudniowych. Zdobytą wiedzę nauczyciele wykorzystają do przygotowania własnej pracy konkursowej i przekażą ją uczniom.

13 marca o godz. 16. spotkanie, podczas spotkania organizatorzy przybliżą ideę oraz regulamin konkursu. Będzie również możliwość zadawania pytań. Chęć udziału w spotkaniu należy zgłosić przez formularz: https://forms.gle/ZYMBeEmbS6FhfTGA8

Link do spotkania o spotkania zostanie przesłany w dniu spotkania na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail.


Z kolei 28 marca, w godz. 15.30-17.45 - szkolenie online dla nauczycieli "Genially krok po kroku" (poziom podstawowyZapisy przez formularz: https://forms.gle/44bB5Bkft29kexBB9

Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Aleksandra Olbryś - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.