Jonkowo może szykować się na rodzinne popołudnie. 28 czerwca w parku przy urzędzie gminy po raz drugi podniesie się kurtyna objazdowego festiwalu baśni i opowieści „Warmińska Pozytywka”.
Główną atrakcją spotkania będzie interaktywny spektakl muzyczny „Teatr Malowany Piosenkami – Opowieści z szafy” w wykonaniu Marty Andrzejczyk, cenionej aktorki i pieśniarki z Olsztyna.
Przedstawienie jest dedykowane dzieciom od 3 do 5 roku życia (oraz starszym). Za pomocą pięknych tekstów, piosenek i rekwizytów artystka zabierze maluchy w poetycki świat natury, opowiadając o tym, jak jesień maluje liście, o czym śni woda i co kryje las. Mali widzowie nie będą jedynie obserwatorami – dzieci wezmą aktywny udział w spektaklu, rozwiązując zagadki i wykonując przygotowane zadania.
Na wydarzenie zapraszają organizatorzy: Warming oraz Stowarzyszenie Szałstry.
Szczegóły wydarzenia:
- 16:00 – Spektakl „Teatr Malowany Piosenkami – Opowieści z szafy” (Marta Andrzejczyk)
- Po spektaklu – Wspólna zabawa i festiwalowe opowieści w parku