18 lipca w Kościele Świętego Józefa w Olsztynie odbędzie się koncert organowy festiwalu „Organy na Warmii – w kościołach Olsztyna”. Będzie można posłuchać muzyki klasycznej we wnętrzach świątyń.

Koncert poprzedzony będzie krótkim prelekcyjnym wprowadzeniem dotyczącym prezentowanego repertuaru, historii organów oraz samej świątyni i skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki klasycznej.

W programie w Kościele Świetego Józefa utwory:

  • George’a Friderica Handla,
  • Camille Saint-Saënsa,
  • Fryderyka Chopina,
  • Alfreda Lefébure-Wély’ego.

Na scenie zaprezentują się Magdalena Maniewska grająca na oboju oraz Zbigniew Gach wykonujący partie organowe.

Koncert odbędzie się 18 lipca 2026 roku o godz. 17 w Kościele Świętego Józefa w Olsztynie (ul. Jagiellońska 41). Wstęp wolny.