Kontakt

Aktualności

Spędzaj czwartki z Mikołajem Kopernikiem

Plakat z Mikołajem Kopernikiem zapraszający na wydarzenie

Już 20 lipca 2023 roku można będzie się spotkać z najwybitniejszym mieszkańcem olsztyńskiego zamku – Mikołajem Kopernikiem.

"Wakacyjne czwartki z Mikołajem Kopernikiem” to cykl spotkań z  postacią wybitnego astronoma.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do mieszkańców Olsztyna jak i turystów zwiedzających miasto. Niewątpliwą jego atrakcją jest możliwość wysłuchania opowiadań astronoma o jego odkryciach oraz prezentacja akcesoriów astronomicznych.

Podczas spotkań w towarzystwie aktora wcielającego się w postać Mikołaja Kopernika można zwiedzać sale wystawowe muzeum, które bywają często niedostępne. Dodatkowo super pamiątką może być zdjęcie ze słynną postacią.

W programie:
• obóz rycerski: walki rycerskie, gry i zabawy, nauka tańca
• warsztaty plastyczne
• zwiedzanie z Mikołajem Kopernikiem
• przedstawienie „Rzecz o Koperniku” Teatru Form Niezależnych Korzunowicz - Teatr Form Korzunowicz Konwent Świętego Piotra w Olsztynku

Więćej informacji: https://www.facebook.com/muzeumolsztyn/posts/pfbid02bkL3ZWgFkE71MPpmbUsMyzYeU1hE4ui1v3pGoohqBfZ9V3iNTKGhYx9XTpvausexl

Wydarzenie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 przy współfinansowaniu ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Wstęp - 10 zł.

DO POBRANIA:
- Plakat wydarzenia